Kolczyki labret – co musisz o nich wiedzieć?

Labrety to kolczyki, które spotykamy najczęściej podczas piercingu ucha lub wargi. Doskonale sprawdzą się one po przekłuciu przez dolną wargę lub przy piercingu Helix, które wykonywane jest w chrząstce ucha. Co jeszcze musisz wiedzieć o labret?

Labret piercing – co go wyróżnia?

To, co wyróżnia labrety to ich specyficzna budowa. Ze względu na funkcjonalność kolczyki te możemy porównać do zwykłego sztyftu do ucha, który zakończony jest silikonową zatyczką lub metalowym „barankiem”. Labrety są jednak znacznie bardziej stabilne oraz bezpieczniejsze podczas długotrwałego noszenia. Na kolczyk labret składa się bowiem malutka kuleczka lub inna dekoracyjna końcówka. Nie jest ona jedynie nasunięta, jak w przypadku tradycyjnych kolczyków, ale i przykręcona jak śrubka. Pręcik jest wyposażony w specjalny gwint. Po drugiej stronie kolczyka widnieje płaskie zakończenie chroniące ucho przed wrzynaniem się w ciało lub wypadnięciem. Kolczyki labret doskonale sprawdzą się zatem do świeżych przekłuć. Śmiało możemy nosić go także po wygojeniu.

Kolczyk labret – zastosowanie

Kolczyki kabret nosimy przede wszystkim na naszej twarzy. Doskonale dopasują się one do warg i uszu, ale i nosa czy nawet języka. Będą świetnym wyborem wszędzie tam, gdzie przekłuwamy cienkie warstwy skóry. Kolczyki labret są także idealne dla najmłodszych. I nie mówimy tutaj o przekuwaniu twarzy, tylko standardowym przekuwaniu uszu. Uszy dzieci posiadają bowiem naprawdę cienką warstwę skóry. Sposobów na noszenie labret jest jednak znacznie więcej: każdy kolczyk w małżowinie usznej, nos, przekucie płatka czy chrząstki bocznej. Co ciekawe, ten rodzaj piercingu sprawdzi się także w policzkach.