Mezoterapia, czyli odżywczy zastrzyk do skóry

Zabiegi rewitalizujące zmęczoną i z oznakami starzenia się skórę są jednymi z najczęstszych. Jednym z nich jest mezoterapia mikroigłowa we Wrocławiu. Na czym polega ten zabieg i dlaczego warto się mu poddać?

Dla kogo zabieg mezoterapii?

Wskazaniami do zastosowania tego rodzaju zabiegu jest skóra nie tylko z oznakami starzenia się, ale również potrzebująca nawilżenia i odżywienia. Zabieg przyniesie również korzyści w przypadku przebarwień słonecznych, potrądzikowych czy z płytkimi bliznami. Z powodzeniem może więc zastosować go każdy, kto oczekuje zdecydowanego i silnego zastrzyku substancji odżywczych dla swojej skóry, po których widoczne będą widoczne gołym okiem efekty. 

Wskazany jest on również dla osób, które chcą odmłodzić twarz, poprawić jej owal, wyrównać koloryt, wyeliminować rozszerzone pory, a nawet w przypadku cellulitu. Może być stosowana jednorazowo również przez osoby przed 30 rokiem życia w celu poprawienia ogólnej kondycji skóry. 

Na czym polega zabieg? 

Mezoterapię wykonuje się przy wykorzystaniu specjalnych urządzeń, które posiadają cieniutkie igiełki. Mogą mieć kształt przypominający wałek, długopis czy pieczątkę. Poprzez igiełki wprowadza się do skóry koktajle, które zawierają koncentraty składników odżywczych, w tym przede wszystkim witaminy, kwas hialuronowy, aminokwasy, peptydy, a także ziołowe wyciągi, np. z alg czy zielonej herbaty. 

Jakie są efekty?

Dzięki mezoterapii mikroigłowej we Wrocławiu w bardzo dużym stopniu korzystnie zmienia się wygląd skóry. Poprawia się owal twarzy, zmniejszają się zmarszczki mimiczne, rozstępy, nieduże blizny, a także jej koloryt. Skóra na twarzy staje się dużo bardziej jędrna, sprężysta, rozświetlona, ogranicza się wydzielanie sebum, a na przykład cellulit na innych partiach ciała zostaje zniwelowany. Taki zastrzyk energii sprawdzi się wiec nie tylko w przypadku skóry z pierwszymi oznakami starzenia się, ale również zmęczonej stosowaniem diet odchudzających, w wyniku których skóra dużo traci na swojej jędrności i elastyczności.