Na czym polega mezoterapia igłowa?

mezoterapia igłowa ciałaMedycyna estetyczna oraz niechirurgiczne zabiegi wspomagające biorewitalizację skóry stają się coraz popularniejsze. Jednym z nich jest zabieg mezoterapii igłowej. To doskonała metoda, znana od ponad 50lat, dzięki której można spłycić zmarszczki i poprawić ogólną kondycje skóry.

Na czym polega mezoterapia igłowa?

Przed wszystkim należy wiedzieć, że zabieg jest w pełni bezpieczny i praktycznie bezbolesny. Może być wykonywana przez lekarzy medycyny estetycznej lub odpowiednio wykwalifikowanych kosmetologów. Po konsultacji oraz wykluczeniu przeciwwskazań dobierany jest odpowiedni preparat. Za pomocą igły preparat wkłuwany jest podskórnie. W miejscach nakłuć widoczne są uwypuklenia na skórze, mogą pojawić się również zasinienia, ale znikają one po jednym lub dwóch dniach.

Jakich efektów można spodziewać się po mezoterapii igłowej?

W zależności od miejsca, które poddawane jest temu zabiegowi dobierane są odpowiednie preparaty, dlatego nie ma jednej odpowiedzi na to pytanie. W przypadku twarzy to spłycenie drobnych zmarszczek, zmniejszenie widoczności tzw. „worków pod oczami” oraz poprawienie nawodnienia skóry. Zabieg ten stosowany jest również na skórę głowy, gdzie ma za zadanie zapobiegać oraz leczyć występujące już łysienie. Przywrócenie poprawnego krążenia krwi pobudza wzrost nowych włosków.

Zabieg mezoterapii igłowej w Laserland polecany jest zarówno kobietom, jak i mężczyznom.