Nostril – wszystko co musisz wiedzieć o przekłuciu nosa

Nostril to potocznie zwany kolczyk w nosie. Przekłuwa się płatek nosa, lewy lub prawy. Jak każdy rodzaj piercingu, kolczyk nostril charakteryzuje się specyficznymi cechami. W tym artykule dowiesz się wszystkiego co istotne przy przekłuciu nosa.

Nostril kolczyk w nosie


Kolczyk w nosie to popularne przekłucie. Dziurka na płatku nosa może być wyżej lub niżej, w zależności od preferencji właściciela kolczyka. Samo przekłucie nie jest bardzo bolesnym zabiegiem, jednak wszystko zależy od odporności na ból. Po zabiegu, w kanale umieszcza się ozdobę. Kolczyk do nostrila powinien być wykonany z bezpiecznego materiału, na przykład z niklu bądź stali chirurgicznej. Nostril w nosie potrzebuje około 3 miesięcy na całkowite zagojenie się. Przez cały ten okres należy odpowiednio dbać o przekłucie. Warto więc zaopatrzeć się o spraye do odkażania oraz czyste gaziki. Higiena w tym okresie jest szczególnie ważna. Im lepiej zadbamy o nostrila, tym szybciej się on zagoi.

Kolczyki do nosa nostril


Po okresie gojenia, można wymienić ozdobę w nosie. Kolczyki nostril powinny być kupione w profesjonalnym sklepie, takim jak Crazyneedles.pl. Najlepiej wybrać takie, które wykonane są z dobrej jakości metali i stopów. Nostril kolczyk to upiększenie twarzy, o które należy dbać cały czas. Dlatego wymieniając kolczyk warto odpowiednio zadbać o higienę dziurki oraz zakładanego kolczyka. Wiele osób decyduje się na podwójne przekłucie jednego płatka nosa lub lustrzane przebicie po obu stronach. Kolczyki w nosie nostril to sposób na wyrażenie siebie, dlatego wszystkie opcje są dozwolone.