Tunele to coraz popularniejsza metoda piercingu!

Kolczyki tunele to coraz częściej spotykana forma ozdabiania ciała. Decydując się na taki rodzaj biżuterii, warto podejść do tematu odpowiedzialnie i dowiedzieć się, gdzie i w jaki sposób dokonać zmiany na swoim ciele, aby nie tylko spełniała ona nasze oczekiwania, ale była też bezpieczna dla naszego zdrowia.

Kolczyk tunel – tunele w uszach i tunele w nosie jako ciekawy element biżuterii


Tunele do uszu stają się coraz bardziej popularne jako rodzaj biżuterii, którą można włożyć do płatka ucha, ale także do innych części ciała, jak chociażby nos. Piercing w postaci tunelu stanowi ciekawy dodatek do wizerunku. Co ciekawe, nie został on wymyślony współcześnie, ponieważ wiele kultur na świecie już od wieków traktuje tunel w uchu, czy tunel w nosie jako ważny element wizerunku, który podkreśla rangę społeczną lub dodaje urody.

Tunele – zasady higieny


Tunel kolczyk uzyskuje się na kilka różnych sposobów, między innymi poprzez tapery, taśmy teflonowe, scalpelling, czy stopniowe wymienianie kolczyka na większy. Niezwykle ważne jest skorzystanie z usług specjalisty, który wyjaśni dokładnie wszystkie zasady postępowania przed, w trakcie i po wykonaniu piercingu. Najbardziej istotną kwestią pozostaje dezynfekcja kolczyka i ucha dedykowanym preparatem, a także codzienne nawilżanie oraz masowanie. Przestrzeganie tych zasad jest gwarancją zachowania na długo oczekiwanego wyglądu ozdobionej części ciała.

Decydując się na tunele kolczyki, bierzemy na siebie dodatkowe obowiązki dbania o swoje ciało. Warto o tym pamiętać – tunel kolczyk, o który regularnie dbamy, będzie prezentował się pięknie i świeżo przez długi czas. Jednocześnie nie stanie się źródłem dyskomfortu.